Tipy na výlety‎ > ‎

Vzdálenější cíle


Vzdálenější cíle

Z našeho penzionu není daleko také k návštěvě zajímavých míst v blízkosti státní hranice na německém (sasském) území. Po překročení státní hranice ve Varnsdorfu můžete navštívit muzeum loupežníka Karáska v Seifhennersdorfu, kde se seznámíte s historií tkalců i s loupežnickými památkami. V tomto městě je také lesní koupaliště Silberteich. Zajímavé jsou také geologické výjimečnosti v oblasti mezi Rumburkem, Varnsdorfem a Leutersdorfem, kde se nacházejí čedičové vyvřeliny podobné Panské skále. Dále můžete navštívit klášter v Žitavě (Zittau) s venkovními květinovými hodinami, největší parkové bludiště a dinosauří park u Budyšína (Bautzen), větrný mlýn v Kottmansdorfu, vodní Trixi-park v Grossschönau nebo celoroční sáňkařskou dráhu v Oderwitzu.

V našem kraji můžete kromě mnoha pamětihodností, kulturních nebo turistických zajímavostí navštívit také četné zoologické zahrady. Ty jsou zaměřeny na záchranu často už vyhynulých druhů živočichů. K největším patří ZOO v Ústí nad Labem, Děčíně a Liberci, kde je i nádherná botanická zahrada.

Dále můžete navštívit centrum BABYLON v Liberci. Zde najdete nejen mnoho bazénů a tobogánů, ale i vodní masážní lavice, krápníkovou jeskyni s vodopádem, gejzír, divokou řeku, skluzavku nebo vířivku. K celému vodnímu ráji patří také nákupní městečko, lunapark, bowling, byznys centrum, restaurace a mnoho dalších obchůdků a atrakcí. Pokud se nudíte, můžete vyrazit na vydatný celodenní výlet.